Biznes i Google - marketing internetowy - Jak robić SEO

pozycjonowanie pszczyna

Kary w wyszukiwarkach internetowych na przykładzie Google


W niniejszym artykule zastanawiamy się nad tym, czy Google może karać strony internetowe. Czy można zrobić coś, za co można, mówiąc kolokwialnie, podpaść wyszukiwarkom internetowym? Czy pozycjon

Biznes i Google - marketing internetowy - Jak robić SEO pozycjonowanie pszczyna
owanie stron będzie trudniejsze i przez to gorsze w jakiś sposób? To wszystko sprawia, tak stawiane pytania powodują to, że nie każdy interesuje się SEO. Zdarzają się bowiem kary. Jeśli jest to tak zwany filtr, czyli spadek pozycji na krótki czas – to są możliwości żeby takie sytuacje szybko eliminować. Jeśli jednak jest to ban – trwałe usunięcie strony z wyników wyszukiwania, to nawet jeśli strona za jakiś czas powróci, to zdecydowanie będzie miała mniejszy ruch i po prostu mniejszą popularność.



Praktyczne informacje o działaniu wyszukiwarek jak Google


Coraz więcej osób interesuje się pozycjonowaniem stron internetowych w wyszukiwarkach www, ale nie zdają sobie oni sprawy z tego, że jest to skomplikowany proces, który wymaga analiz. Oczywiście może zdarzyć się, że nawet optymalizując stronę i treść osiągnie się całkiem dobre rezultaty, które zaprocentują większym ruchem na stronie www. Należy jednak mieć świadomość z faktu, że nie jest to bardzo często, a jeśli się zdarza – to będą to mało popularne frazy. Jak zwykło się określać w branży – będą to niewielkie frazy, które nie przełożą się na ogromny wzrost ruchu na stronie. Oczywiście nie jest to reguła i czasami zdarzają się tu na szczęście wyjątki.



Legalność pozycjonowania stron internetowych


W niniejszym artykule zastanowimy się nad tym, czy pozycjonowanie stron to jest w ogóle kwestia legalna, czy nie do końca. Oczywiście jest to legalne. Z całą pewnością można stwierdzić, że zdobywanie linków, optymalizacja treści to są czynności, które nie są zabronione kodeksem karnym czy jakimkolwiek innym. Co innego jednak legalność, a co innego wskazania wyszukiwarek. Na przykład Google zakazuje oficjalnie nielegalnych metod, czy też tak zwanego czarnego SEO, czyli zdobywania chociażby linków spamerskich. Warto o tym pamiętać zajmując się pozycjonowaniem stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych. To jednak nie koniec – jeśli będziemy starali się zdobywać linki dla konkurencji, linki niskiej jakości, to nie jest to legalne. Firmy mogą pozwać o naruszenie dóbr i po prostu skierować sprawę do odpowiednich organów!